Suchý zip je mezi lidmi rozšířen hlavně v oblasti textilního a obuvnického průmyslu a dále pak při výrobě různých zavazadel (tašek, batohů, kufrů atd.) Bývá součástí outdoorového vybavení, kde usnadňuje pohyb v přírodě. To ovšem nejsou všechny oblasti, kde by se dala tato technologie využít, suchý zip je totiž univerzální výrobek, který se uplatní na mnoha místech.
Nástěnka v kanceláři nebo doma v pracovně – máte doma v pracovně malou nástěnku, kam si lepíte nebo přišpendlujete různé vzkazy, nápady, připomínky? Taková nástěnka je mnohdy lepší než mobil, máme ji pěkně na očích, je to velká plocha, lístky se vzkazy mohou být barevné, třeba na korkovém podkladu, takže je to perfektní informační zdroj. A jak nástěnku zavěsit na zeď v paneláku? To musíte vzít do ruky příklepovou vrtačku a vyvrtat alespoň dva otvory pro hmoždinky a vruty, a když je beton tvrdý, tak se nadřete nebo utavíte hrot vidiového vrtáku. Máme lepší nápad. Zkuste suchý zip, přilepíte ho jednoduše na zeď chemoprenem a druhou stranu zipu přichytíte na zadní stranu nástěnky. Spoj je rozebíratelný a dostatečně pevný i bez vrtání.
Pořádek v kabeláži – bezdrátové technologie jsou fajn, ale jen do určité míry, navíc se tvrdí, že přispívají k elektromagnetickému smogu, a tak je rozumnější využívat osvědčené kabelové spoje. Vyplatí se ovšem mít v kabeláži pořádek, jednak kvůli přehledu, kdybyste potřebovali něco odpojit, a pak z bezpečnostních důvodů, např. kvůli požáru vzniklého zkratem při skřípnutí kabelu. Svazování kabelu můžete provést plastovou svorkou na jedno použití, což není zrovna praktické při rozebírání, anebo pomocí drátku, který ovšem není dostatečně pevný, kabely může ostře sevřít a skřípnout a rovněž se při demontáži hůře odstraňuje. Co takhle pásek se suchým zipem? Je dostatečně široký, takže kabely nepoškodí, snadno jej kdykoli povolíte a utáhnete – bez námahy.